Pre-k and kindergarten best-sellers Resources
-
Measurement: Length, Height, & Weight | K.MD.A.1
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
Compare Measurements Worksheets | K.MD.A.2
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
Classify Objects Worksheets | K.MD.B.3
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
Positional Words Worksheets | K.G.A.1
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
Name 2D Shapes Worksheets | K.G.A.2
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
Count on From a Given Number Worksheets | K.CC.A.2
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
Write Numbers 0-20 Worksheets | K.CC.A.3
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
Relate Counting to Cardinality Worksheets | K.CC.B.4
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
How Many Objects Worksheets | K.CC.B.5
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
Compare Numbers to 10 Worksheets | K.CC.C.7
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
Compare a Number of Objects Worksheets | K.CC.C.6
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
Kindergarten Count to 100 Worksheets | K.CC.A.1
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
Raccoon Rhymes Activity
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
Weather Puppets Craft
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
Space Crafts
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
Winter CVC Trees Craft
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
Domino Disco Addition Game
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
Domino Addition Worksheets
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
Winter Basket Counting Craft
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
Addition Puzzles Activity
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
Winter Hibernation Craft
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
Winter Penguins With Hat Craft
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
Autumn Leaf Quest Activity
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
Autumn Scarecrow Writing Activity
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
Centipede Skip Counting Craft
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
Autumn Addition & Subtraction Craft
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
Autumn 2d Shapes: Color & Graph Worksheets
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
Make a 10 Worksheets
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
Counting: 11-20 Worksheets
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
Counting: 1-100 Worksheets
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
Comparing Sets of Objects Worksheets
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
Addition Strategies Worksheets
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
Count Within 5 Worksheets
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
Count Within 10 Worksheets
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
Rainbow Craft
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
Combining Shapes Worksheets
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
Autumn Add & Subtract Within 20 Worksheets
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
Autumn Teen Number Sense Worksheets
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
Autumn CVC Words Worksheets
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
Autumn Sight Words Activity
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
CVC Words: Real or Nonsense Worksheets
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
Common Nouns Worksheets
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
Beginning Sounds Worksheets
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
2D Shape Properties Worksheets
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
Nonstandard Weight Worksheets
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
Singular and Plural Nouns Worksheets
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
Question Words Worksheets
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99 -
Visual Writing Prompts Worksheets
Regular price $3.99Regular priceUnit price per$3.99Sale price $3.99















































